رفتن به محتوای اصلی
x
 • The director of the Eastern Mediterranean Region of the World Health Organization visited Isfahan cardiovascular research institute

  On 13th March 2024, Dr. Hanan Balkhy, the WHO Regional Director for the Eastern Mediterranean, visited Isfahan Cardiovascular Research Institute (ICRI) during here travel to Iran.  Dr. Hanan Balkhy to be informed in terms of recent developments in science and research in ICRI. She and her associated team including Dr. Jafar Hossein, as the WHO Representative in Iran, Dr. Farshidi, the deputy minister of health and medical education, and Dr.

 • برگزاری دومین وبینار بازآموزی گایدلاین های هیپرلیپیدمی و پرفشاری خون

  دومین وبینار بازآموزی گایدلاین های هیپرلیپیدمی و پرفشاری خون به علت استقبال گسترده پزشکان و به دنبال برگزاری اولین وبینار آموزشی مورخ 29  فروردین، در روز چهارشنبه 9 خرداد ماه 1403 تکرار گردید. این برنامه های آموزشی به دنبال ابلاغ گایدلاین تهیه شده هیپرلیپیدمی و گایدلاین به روزرسانی شده پرفشاری خون در ابتدای سال ۱۴۰۲ توسط وزارت بهداشت و به منظور تسهیل و تسریع اجرای گایدلاین های کشوری پیشگفت برگزار گردیدند.

 • The world Hypertension Day

  For celebrating the World Hypertension Day, 17th May, 2024, two separate campaigns were held up along with blood pressure screening for one month.   

 • برگزاری همایش ویژه روز جهانی پرفشاری خون

  در راستای برگزاری برنامه های گرامیداشت روز جهانی پرفشاری خون در تاریخ 17 می 2024 مصادف با 28 اردیبهشت 1403 به مدت یک ماه همزمان با غربالگری فشارخون به صورت مستمر، همایشی در دو نوبت برگزار شد:

 • شرکت کارکنان پژوهشکده در پیاده روی به مناسبت هفته سلامت

  روز ششم اردیبهشت ماه، در روزهای پایانی هفته سلامت کارکنان پژوهشکده قلب و عروق در پیاده روی که به منظور گرامیداشت هفته سلامت برنامه ریزی شد، شرکت کردند. 
  بر اساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روز شمار هفته سلامت 1403 به شرح زیر است:

 • برگزاری وبینار آموزشی کشوری گایدلاین های هیپرلیپیدمی و پرفشاری خون

  به دنبال ابلاغ گایدلاین تهیه شده هیپرلیپیدمی و گایدلاین به روزرسانی شده پرفشاری خون در ابتدای سال ۱۴۰۲ توسط وزارت بهداشت و به منظور تسهیل و تسریع اجرای گایدلاین های کشوری پیشگفت، پژوهشکده قلب و عروق با همکاری نظام پزشکی اصفهان اقدام به برگزاری وبینار آموزشی در این زمینه نمود.

 • بازدید مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت از پژوهشکده قلب و عروق

  در تاریخ 25 فروردین ماه 1403 خانم دکتر حنان بلخی، مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت طی یک سفر کاری به ایران، در نشستی با فعالان حوزه سلامت کشور و اصفهان به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان حضور یافت و در جریان پیشرفت های علمی و پژوهشی این استان در این زمینه قرار گرفت.

 • بازدید وزیر بهداشت و آموزش کشور تاتارستان از پژوهشکده قلب و عروق

  وزیر بهداشت کشور تاتارستان  صبح روز چهارشنبه 25 بهمن ماه و در طی سفر به اصفهان از  پژوهشکده قلب و عروق و بیمارستان قلب شهید چمران بازدید به عمل آورد.مسئولین کشور تاتارستان در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت ها و امکانات به روز پزشکی استان اصفهان، آمادگی خود را در خصوص همکاری در زمینه های آموزش، و  پژوهش های مشترک، اعلام نمودند.

 • آغاز پویش ملی سلامت: "اطلاع رسانی تغذیه سالم"

  معاونت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور، با توجه به اصلاح شیوه زندگی بویژه عادات غذایی مردم که یک راهکار اساسی برای پیشگیری از بیماری های غیرواگیر می باشد، پویش ملی سلامت: "اطلاع رسانی تغذیه سالم" را از تاریخ 1 بهمن ماه لغایت 15 بهمن ماه، اجرا می نماید.

  شایان ذکر است این پویش اول تا هفتم بهمن ماه با موضوع نمک و شعار "انتخاب همه، نمک کم، اما تصفیه شده ید دار" و هشتم تا پانزدهم بهمن ماه با موضوع لبنیات و شعار "از کودکی تا پیری، لبنیات دوست سلامتی" می باشد.

 • پیام تبریک معاون پژوهشکده به مناسبت روز زن

  میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س)، یادآور جایگاه رفیع زن و مقام مادر در کشور ما است و به عنوان روز زن و مادر نامگذاری شده است. این روز بهانه ای است برای قدردانی از شما بانوانی که در کنار نقش پراهمیت خود در جامعه و خانواده دوشادوش مردان در جامعه قدم برمی دارید و نقش بی بدیل خود را در همه عرصه ها نمایان می کنید. 
  سالروز گرامیداشت مقام والای زن را به تمامی همکاران گرامی به ویژه بانوان شاغل  پژوهشکده قلب و عروق تبریک و تهنیت عرض می نمایم. 

  دکتر نوشین محمدی فرد
  معاون پژوهشکده قلب و عروق