اخبار و تازه ها

جلسه دفاع پایان نامه دانشجوی دکترای تخصصی پژوهشی پژوهشکده

جلسه دفاع پایان نامه یکی دیگر از دانشجویان دکترای تخصصی پژوهشی PhD by Research پژوهشکده قلب و عروق اصفهان روز دهم خرداد ماه در محل پژوهشکده برگزار گردید. در این جلسه خانم مهشید گیوی تز خود با عنوان طراحی، راه اندازی و اجرای نظام ملی ثبت بیماری های قلبی عروقی را ارائه و دفاع نمود. این پایان نامه به راهنمایی جناب آقای دکتر گرک یراقی، سرکار خانم دکتر صراف زادگان و جناب آقای دکتر یادگارفر اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به اجرا درآمده است.

اجرای برنامه ثبت دوقلوئی در پژوهشکده

با توجه به اهمیت برنامه های ثبت در گروههای مختلف به ویژه ثبت دوقلوها و توجه روزافزون محافل علمی به این گونه برنامه ها، پژوهشکده قلب و عروق اصفهان با همکاری انجمن دوقلوهای ایران شاخه اصفهان، برنامه ثبت دوقلوئی را در استان اصفهان آغاز نمود.

برگزاری هفته جهانی اطلاع رسانی مصرف نمک

با عنایت به شیوع بیماری افزایش فشار خون در سطح جهانی و نقش مهم مصرف نمک زیاد به عنوان مهمترین عامل ایجاد و تشدید این بیماری، همه ساله هفته ای به عنوان هفته جهانی اطلاع رسانی مصرف نمک به منظور آگاه نمودن مردم نسبت به مضرات مصرف زیاد نمک در سطح کشورهای مختلف جهان برگزار می گردد.

نام پژوهشگر پژوهشکده قلب و عروق اصفهان در میان 100 مقاله علمی برتر آلتمتریک 2017

طی اعلام مرکز اطلاعات علمی ایران، مقالات پژوهشکده قلب و عروق اصفهان جزو 100 مقاله علمی برتر رتبه بندی آلتمتریک در سال 2017 قرار گرفت.

بازدید وزیر بهداشت کشور پاکستان و هیئت همراه از پژوهشکده

وزیر بهداشت پاکستان به همراه تنی چند از مسئولین عالی رتبه بهداشتی این کشور در معیت ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و جمعی از مسئولین دانشگاه، از پژوهشکده قلب و عروق اصفهان بازدید نمودند.

جلسه شورای مدیریتی خودمراقبتی فشار خون در پژوهشکده قلب و عروق برگزار شد

با توجه به اهمیت بیماری افزایش فشار خون و شیوع روزافزون این بیماری در جامعه و در راستای کمک به کاهش شیوع بیماری و به ویژه ارتقاء آگاهی و عملکرد بیماران در زمینه خودمراقبتی فشار خون، پژوهشکده قلب و عروق اصفهان مبادرت به تشکیل یک شورای مدیریتی به منظور سیاستگزاری و پیگیری انجام مداخلات لازم در این زمینه نموده است.